9 лютого 2021 року у світі відзначали День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Цей день став цікавим й інформаційно багатим для вихованців дитячого будинку «Рідний дім».
Сучасні інформаційні технології та Всесвітня мережа не тільки відкривають безмежні можливості для навчання й особистісного розвитку людини. На жаль, вони також сповнені загроз та небезпек, яким треба вміти протистояти. І саме для покращення досвіду цифрового користування практичний психолог Мілецька Н.В. провела з вихованцями старшої групи круглий стіл «Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити». Учасники обговорю-вали основні інтернет-небезпеки: негативні наслідки , що може мати безконтрольний доступ до інтернету, типи загроз, що стосуються особистої безпеки (ненормативна лексика, інформація суїцидального характеру, расистського, ненависницького чи сектантського змісту, порнографічні матеріали; загроза отримання недостовірної чи неправдивої інформації; формування залежності (ігрової, комп’ютерної, інтернет); спілкування з небезпечними людьми, залучення до виконання протиправних дій); безпеки інших (Кібербулінг, фішінг, секстинг), загрози витоку персональної інформації і його наслідки. Дізнались про відомі онлайн-платформи, на яких є уроки, безкоштовні онлайн-курси, що допоможуть навчити, як можна вберегтися й захиститися від інтернет-небезпек.
Зазвичай, активними користувачами соцмереж, інтернет-ресурсів є молодші школярі. Тож надзвичайно важливим було інтерактивне заняття для вихованців молодшої групи, на якому ЗДВР Трохимчук Л.Б. навчала основам захисту персональних даних та правилам Інтернет-етикету, інформували про те, як потрібно поводитися у випадку небезпечної ситуації в Мережі. Діти дізналися багато корисної інформації з історії розвитку глобальної павутини. Для проведення заняття використовувались комікси від Онляндії», розроблені Національною Бібліотекою України для дітей, з яких діти дізналися про те, що можна робити в Інтернеті, а що заборонено, від яких речей слід захиститися. Заняття проходили в захоплюючій інтерактивній формі з онлайн-тестами, онлайн-іграми. Підсумовуючи заняття, склали список обіцянок безпечного користування Інтернетом.
Інтернет став невід’ємною важливою частиною нашого життя, але як водій на дорозі ти повинен дотримуватися правил, щоб твій шлях був безпечним для тебе, для рідних і для оточуючих.
|